Családi Nap a Debreceni Egyetemen 2024

Információ:

Családi nap – Iciri-piciri Alumni 2024

A Debreceni Egyetem 2024. május 18-án, szombaton 9 és 18 óra között egész napos programkínálattal várja a dolgozóit és családtagjaikat a Gyermeknapi Családi napra, az Iciri-piciri Alumni napra a Nagyerdei Kultúrparkba a Családbarát Egyetem programsorozat keretében a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ és a Lelkierő Egyesület közreműködésével.

A programon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz és érvényes, aktivélt UNIPASS kártyához kötött.

A regisztrációra kizárólag a regisztracio.unideb.hu oldalon van lehetőség 2024. május 14-én éjfélig

A Családi Napra való belépéskor a karszalag felvételéhez be kell mutatni az érvényes, aktivált UNIPASS kártyát. Akinek még nincs vagy elveszett a kártyája, kérjük, hogy vegye fel a kapcsolatot az UNIPASS Kártyamenedzsment Központtal! A belépésre jogosító karszalag átvételét a Vidámpark bejáratánál 15 óráig tudjuk biztosítani. A karszalaggal a nap folyamán többször ki és be lehet menni a Vidámparkba és az Állatkertbe is!

A karszalag az állatkert és a vidámpark területére is érvényes, de a játékok használatára nem! Tiketteket a Kultúrpark pénztárában és a kijelölt helyeken lehet vásárolni.

Idén először lehetőség nyílik igénybe venni a Kultúrpark területén a Baba-mama szobát!

A regisztrált jelentkezők számára programokat szervezünk, melyek ingyenesen látogathatók: állatetetések, Csicseri és Borsó gyerekzenekar koncert, tombolasorsolás, arcfestés, kézműveskedés.

Kérjük a résztvevőket, hogy lehetőség szerint az egyetem színeiben, sárga-zöld ruházatban legyenek kedvesek jönni a Családi Napra!

A nap programja:

09.30-10.30    Szakvezetéses séta I. Afrika tematika, indulás az Állatkert főbejáratától

10.20-10.30    Köszöntő – Vitéz László színpad

10.30-11.10    Csicseri és Borsó gyerekkoncert - Vitéz László színpad

11.10-11.50    Tombola sorsolás - Vitéz László színpad

12.00-13.00    Aszfaltrajzverseny – Kresz pálya

13.30-13.45    Aszfaltrajzverseny eredményhirdetés

14.00-15.00    Szakvezetéses séta II. Ázsia tematika, indulás az Állatkert főbejáratától

Állatetetések időpontjai:

• 09.30 Nílusi vízilovak reggelije
  • 09.30 Recés zsiráfok reggelije
  • 10.00 Kapucinusmajmok falatozása
  • 10.00 Kis pandák csemegézése
  • 10.00 Dél-amerikai tapírok tízóraija
  • 10.15 Tízórai Nyuszifalván (időjárástól függően)
  • 10.30 Ormányos medvék gyűjtögető körútja
  • 10.45 Marabuk hallakomája
  • 11.00 Fehérkezű gibbonok bőségtálja
  • 11.00 Szurikáták játékos gyűjtögetése
  • 11.15-11.45 Katta-sétány
  • 11.30 Kétujjú lajhárok és nagy szőröstatuk ebédje
  • 11.45 Mosómedvék lakomája
  • 13.15 Jávai lövőhalak vadászata
  • 13.30 Ázsiai oroszlánok portyája
  • 13.45 Pingvinbemutató
  • 14.00-14:20 Fotózkodás az arákkal (időjárástól függően)
  • 14.30 Pápaszemes pingvinek zsúrja
  • 15.00-15.30 Katta-sétány

Az ingyenes, de regisztrációhoz kötött további programok:

Szakvezetéses séta:

Kicsik és nagyok számára az önálló „felfedezések” élményét, az állatvilág, a természet titkaiba történő bepillantás közvetlen, személyesen megtapasztalható varázsát is megismerhetik a résztvevők a szakvezetésen keresztül.

Indulási pont: Állatkert bejárata belülről

A szakvezetés időtartama 60 perc és maximum 40 fő vehet részt rajta. Kérjük, hogy a 3 évnél idősebb gyermekeket is legyenek szívesek regisztrálni!

Jelentkezési határidő: 2024. május 14., kedd éjfél vagy a 40 fő elérése

I. Az Afrika tematikájú szakvezetés, ahol többet megtudhatunk pl. a pápaszemes pingvinekről, a nílusi vízilóról, a maraburól és még sok más állatról.

II. Az Ázsia tematikájú szakvezetés, ahol többet megtudhatunk pl. a fehérkezű gibbonokról, a vörös pandáról, a szibériai tigrisről és még sok más állatról.

Aszfaltrajz verseny:

Minden évben nagy sikernek örvend a családok számára meghirdetett aszfaltrajz verseny. Idén a Kresz-pályánál 25 család számára lesz lehetőség arra, hogy a közösen megalkotott rajzzal versenybe szálljanak a díjakért.

Jelentkezési határidő: 2024. május 14., kedd éjfél vagy a 25 jelentkezés elérése

Helyszín:
Debrecen
Nagyerdei Kultúrpark
Időpont:

Elérhetőség:
Rendezvénykoordinációs és Alumni Központ
Programok:

Szakvezetéses séta - Afrika tematika

Szakvezetéses séta - Ázsia tematika

Aszfaltrajz verseny

Jelentkezők száma: